Оцініть причини Вашого нездоров'я і порівняйте з тим, як ви лікуєтеся:

 (читаєте, порівнюєте з життям, робите висновки)

1. Головний біль, запаморочення та нестабільний внутрішньочерепний тиск: причиною головного болю та підвищеного тиску є, в переважній більшості випадків, порушення притоку – відтоку крові до голови. Всім лікарям відомо, що основне харчування мозку здійснюється хребетними артеріями та венами, що входять через досить "тісний" отвір в області примикання 1-го шийного хребця до черепа. При зміщенні цього хребця "передавлюються" судини і нерви, які намагаються увійти в порожнину черепа, і виникають порушення ліквородинаміки, що призводять у дітей - до вегетосудинної дистонії, кіст мозку, підвищення внутрішньочерепного тиску, у дорослих - до головних болів і мігрень, у старих - до старих - інсульту.

Правильна тактика лікаря: при головних болях, запамороченнях тощо. - рентгенограма шийного відділу хребта в 2-х проекціях з відкритим ротом (дозволяє побачити усунення атланту по остистих та бокових відростках).

Лікування: при підтвердженні диспозиції хребців – мануальна репозиція підвивиху атланта.

2. Оніміння рук, "грудок у горлі", мастопатія, нервозність, біль у ліктьових суглобах: причиною таких симптомів, в переважній більшості випадків, є диспозиція (неправильне стояння) хребців на рівні від 6-го шийного до 2-го грудного. Зміщений хребець "піддавлює" нерв і судини, що йдуть до рук та щетоподібної залози. Спазм, що викликається роздратованим нервом призводить до порушення відтоку лімфи із щитовидної та молочної залоз. Лімфа, що не знаходить можливості відтоку з органу, своїм тиском "варикознорозширює" лімфатичні протоки (у вигляді кіст), і згодом формує "знамениті діагнози" типу: - "у вас вузли щитовидної залози", або - "у вас мастопатія". Правильна тактика лікаря: - рентгенограма нижньошийно-верхньогрудного відділів хребта в 2-х проекціях (дозволяє побачити зміщення перерахованих вище хребців). Лікування: при підтвердженні диспозиції хребців – мануальна репозиція підвивиху хребця.

3. Важко вдихнути, гастрит, езофагіт, печія, часті бронхіти, "перепережувальний" біль уздовж ребер, біль у серці: причиною таких симптомів, у переважній більшості випадків, є диспозиція (неправильне стояння) хребців на рівні від 3-го шийного до 9 -го грудного. Зміщений хребець "піддавлює" нерв і судини, що йдуть до серця, стравоходу, шлунка, бронхів та легень. Спазм, що викликається роздратованим нервом призводить до "напруження" і уповільненого кровообігу в органах грудної порожнини. Обмеження кровообігу у цих органах призводить до розладу нормального функціонування та хвороб.

Правильна тактика лікаря: при скаргах на болі в області серця, печії, нудоті та відрижці, утрудненні при ковтанні, утрудненому (неглибокому) вдиху, болі по ходу ребер - рентгенограма грудного відділу хребта в 2-х проекціях (дозволяє побачити зміщення).

Лікування: при підтвердженні диспозиції хребців - їх мануальна репозиція.

4. Звідки не візьмися пієлонефрит (у здорової людини, "на рівному місці"), каміння в нирках, плеврити, утруднене глибоке дихання: характерна ознака радикулоневриту 10-го - 12-го грудного хребців. "Блокада" роботи нервів, що виходять з цих хребців призводить до обмеження повноцінної роботи діафрагми, яка не опускаючись до кінця, не в змозі розгорнути нирку в горизонтальне положення для повного спорожнення від сечі нижніх чашок. В результаті застій сечі в нижніх чашках створює умови для запалення та осідання осаду у вигляді "пісочка", а потім і натурального каміння.

Правильна тактика лікаря: при скаргах на оперізуючі болі в ділянці діафрагми та нирок, плеврити, хронічні хвороби легень, болі по ходу ребер – рентгенограма грудного відділу хребта у 2-х проекціях (дозволяє побачити зміщення перерахованих вище хребців).

Лікування: при підтвердженні диспозиції хребців – мануальна репозиція їх підвивиху.

5. Утруднення зі стільцем або його надмірна кількість, хронічні коліти, ентерити, хвороби сечового міхура, простатит, "статева слабкість", "тягучі" або оперізуючі болі в попереку, геморой, гінекологічні розлади (включаючи хворобливі місячні, кісти та .д.), болі та артрози в тазостегнових або колінних суглобах, "тягнуть" болі в ногу: все це попереково крижовий відділ хребта!

Правильна тактика лікаря: рентгенограма попереково крижового відділу хребта у 2-х проекціях. Визначення ротованих хребців, визначення наявності спондилолістезу або ретроспондилолістезу, правильності позиції ХРЕСТА!

Лікування: при підтвердженні диспозиції хребців – мануальна репозиція їх підвивиху.

І головне! У всіх без винятку випадках!

При первинному обстеженні робиться ОГЛЯДНА РЕНТГЕНОГРАМА хребта!

Через величезну дозу рентгеннавантаження комп'ютерна томографія (КТ) робиться у складних випадках або незрозумілих за рентгенограмою ділянках хребта ВИБОРЧО, і тільки після рентгенограми!

МРТ (магнітно – резонансний томограф) – технологія електромагітного “шокового” збудження атомів водню у всіх клітинах організму, створена для діагностики пухлин, при діагностиці зсувів в опорно – руховому апараті не застосовується.

Багато хвороб приходять до нас з способу життя і довіри до таблеток ("токсична печінка" та енцефалопатія у стареньких, що годуються нестероїдними протизапальними засобами, а також пієлонефрити у дітей, яким "жалінні" батьки купують препарати кальцію для, нібито, здорових кісток або антибіо при ГРВІ), деякі хвороби (включаючи ожиріння) приходять через голодування, а камені жовчного міхура розквітають у вегетаріанців, що сидять на безжировій дієті і просто "худнуть", але всі ці хвороби виліковуються простіше і протікають легше, якщо здоровий хребет, а голова ( ЦНС) управляє всіма органами та системами самостійно, без залучення резервних систем та механізмів.

МІФИ:

1. Міжхребетна грижа викликає біль - у всьому світі, за винятком країн колишнього СРСР, вважається доведеним (чисельні статті співробітників німецького інституту мануальної терапії у 1970-2000-ті роки для всього світу виявилися авторитетними, і на сьогодні цей факт у літературі на заході навіть не обговорюється , як давним давно доведений), що ніякою примою корелюваного зв'язку між наявністю міжхребцевої грижі та наявністю болю в спині немає. Тобто якийсь зв'язок є, але не прямий і не корельований! З 1000 пацієнтів, з підтвердженими грижами на КТ, лише 46% скаржилися на біль у спині, а з 1000 тих, хто скаржиться на біль у спині, тільки у 42% знайшли міжхребцеву грижу на КТ. Тому на сьогодні весь світ, крім нас, вважає, що біль у спині виникає через "скручування" твердої мозкової оболонки спинного мозку внаслідок підвивиху хребця чи травми. Скручуючись тверда мозкова оболонка обмежує м'яку мозкову оболонку (з судин), а набряк перетиснутих судин, що вже розвинувся, призводить до здавлення нервів і корінцевого синдрому. Таким чином достатньо повернути хребець на місце, і судини, що звільнилися від здавлення, усунуть набряк і здавлення нерва.

На жаль наші нейрохірурги книги з мануальної терапії вважають анафемою, і далі оперують це міфічно - містичне випинання кільцеподібної зв'язки. До речі, юридично, у хірургії грижів називається освіта, що має грижові ворота, грижовий мішок та грижовий вміст. Відсутність одного з наведених інгредієнтів виключають наявність грижі. Хотілося б хоч раз побачити лікаря, котрий на знімках бачив хоч два з цих трьох елементів.

2. Остеохондроз (ОХЗ) – присутній у 100% описаних рентгенограм у пацієнтів віком від 21 року. Тільки у нас у країні ви можете зіткнутися у 21 рік із діагнозом остеохондроз. По суті ОХЗ ні що інше, як природні вікові зміни в обміні речовин (звичайно на гормональному фоні), що призводять до втрати еластичності хрящової та зв'язкової тканини з порушенням регенерації гіалінового хряща суглобів. По народному говорячи - старечі зміни в організмі! А в 21 у вас може бути будь-що, але навряд чи ОХЗ. Лікування: як казав основоположник остеопатії доктор Стіл: - "Налагодьте повноцінний кровообіг до органу, і орган одужає".

3. Артроз (тазостегнових, колінних та ін.) Суглобів - явище в організмі, що старіє або переніс травму, аналогічне дисплазії тазостегнових суглобів у новонароджених. Як у немовлят підвивих криж під час пологів призводить до спазму артерії, що живить голівку стегна, так і у дорослих - підвивих 3,4,5 або сакрального хребця призводить до спазму тазового сплетення, і обмеження кровообігу в суглобі, який через недоотримання крові атрофується. Лікування – див. попередній абзац.