Пологи

Здавалося б, що нового можна сказати на цю тему?

Можна, можливо! Просто все сказане буде давно забутим відомим фактом.

Мало хто знає, що Знаменита реформа охорони здоров'я, підтримана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я в Україні, передбачала не просто посилення ролі комерційної медицини. Основною метою було покращення якості медичної допомоги! При цьому у сфері пологової допомоги передбачалося значне збільшення відсотка природних пологів!

Як у Євросоюзі, Америці чи Китаї. Тобто. у всіх пологових будинках жінки народжують самі, після настання природного часу пологів, після відходження навколоплідних вод. Як тисячі років вони це робили без лікарів, всіляких стимуляторів тощо. Ніяких кесаревих перерізів, дострокових пологів (коли жінці розкривають плодовий міхур, стимулюють дострокові пологи тощо). А у того невеликого відсотка жінок, у яких свідомо визначають відхилення у стані здоров'я та перебігу вагітності, пологи проводять у високоспеціалізованому Центрі, оснащеному за останнім словом техніки, та фахівцями екстракласу.

Такий Перинатальний центр було створено у нас у місті!

Далі все, як у нас. На основі перинатального центру, честь йому і хвала, працює система підготовки до пологів, що передбачає пологи природним способом. Більше половини пологів проходять природним шляхом. Хоча передбачається, що центр має бути заповнений лише важкими пацієнтами, які потребують особливого ретельного спостереження?

Де вони? А вони заповнюють пологові відділення, які не пристосовані для таких цілей! Як це? Запитайте ви. А ось так!

І причина – ви самі, дорогі пацієнти. Саме ви «проситеся» до того чи іншого пологового будинку, навіть не обмовляючи з лікарем: чи хочете ви народити кесаревим перетином (зауважте, не за американською технікою, а за Фанненштилем - Гусаковим, за методикою 1954 року!), чи хочете ви пройти дострокові пологи із розкриттям навколоплідного міхура, коли шийка матки відкрита на 3 пальці, а головка дитини діаметром 15 сантиметрів. Ви всі готові потім, намучившись, набігавшись по неврологам з дитиною, що постійно кричить, з болем розповідати про те, що ви старородна в 28 років, що у вас вузький таз, що у вас не було родової діяльності (а звідки їй бути при дострокових пологах? ) і багато багато іншого. І вам навіть на думку не спадає, що травма шиї вашої дитини може бути пов'язана з неправильним вибором методики пологів. З вашою непоінформованістю, і вічною вірою в лікаря. "Лікар сказав".

З життя:

Народжує мою дочку. Ставлю умову: жодних дострокових пологів та кесарій. Оплата за найдорожчим тарифом. Погоджується один лікар із трьох пологових будинків. Народили.

Розповідь дочки: ранок, їдальня. 7 породіль розповідають жахи як це боляче, як важко, який жах народжувати. Дочка боязким голосом запитує: «дівчатка, а чому в мене хворіли лише сутички, а коли пішли потуги, настав стан блаженства, і я болю не відчувала?» Одна з присутніх породіль каже: «Ти єдина народила сама, нам усім проводили стимуляцію і розкривали плодовий міхур». Не коментую…

ЩО РОБИТИ?

1. До вагітності переконайтеся, що у вас не болить поперек. Нерв, з якого головний мозок дає команди всім органам малого таза виходить із хребта лише на рівні 5-го поперекового хребця. Проблема завагітніти і безперешкодно народити через наявний біль у попереку величезна! Вирішувати її під час вагітності, коли ви приходите з гострим болем набагато важче та ризикованіше.

2. Відповідно до праці Гіппократа: «Як правильно брати плату з пацієнта» «з багатих лікар має брати велику плату, з бідних помірну»! Враховуючи, що в нашій країні з усіх беруть велику плату, ви маєте право вимагати, щоб вам детально пояснили, на підставі обстеження, як проходитимуть ваші пологи. Якщо кваліфікації лікаря недостатньо, і він розповідає про якісь незрозумілі можливі ускладнення – йдіть до іншого. Добре жити за ваші гроші має кваліфікований лікар.

3. У якому пологовому будинку народжувати? Коли я вирішував таке завдання, я звернувся до найавторитетнішого дитячого хірурга, який знає зсередини багато чого. Його відповідь мене «прибила». «У жодному!» сказав він. «Шукай осудного лікаря». Почав шукати. Знов очманів. Хороші лікарі "шифруються", щоб зав. відділенням «не з'їв». Порада: заздалегідь спілкуйтеся з лікарями. Різними. Ухвалюючи рішення, зберіть максимум інформації про лікаря. Кваліфікований візьметься та детально пояснить усе. Само собою ми з вами говоримо про ситуацію, коли у вас чи плода не виявлено тяжких захворювань чи аномалій. Але й у цьому випадку кваліфікований лікар розповість чому саме так, а чи не інакше.

4. Народивши дитину пам'ятайте: здорова дитина їсть, писає, какає і періодично грає спокійно. Стілець – жовтий, кашкоподібний. Крапка. Жодних домішок, слизу чи смердючого запаху! Якщо дитина неспокійна, перш за все, обговоріть з педіатром, чи не болить у дитини животик. Дуже часто дисбіоз кишечника так непокоїть маленького, що імітує неврологічні симптоми. Саме тому лікування неврологів виявляється абсолютно неефективним. Також пам'ятайте