2. Якість освіти. За нашими даними, викладання курсу масажу «у деяких навчальних закладах» проводиться фахівцями, які не мають власної практики. Я не хочу образити, здебільшого порядних викладачів, тому опускаємо прізвища та ВНЗ. Викладач масажу працює у Медучилищі на повну ставку. Читає лекції згідно із затвердженою програмою. Сам масажистом не працює. Студентам пояснює, що масаж допоміжний метод, самостійно, без фармакотерапії не може мати лікувального ефекту. Я ніяк не можу зрозуміти, навіщо витрачати своє життя на зайняття нелюбимою справою?

3. Особистісні особливості. Ви колись чули, щоб роблячи масаж, мама зламала дитині руку. Ні? Дивно. Я також не чув. А ось інструктор ЛФК, в одній із лікарень міста за рік зумів двом дівчаткам поламати руки, а навесні цього року ще малечі ніжку. А це є особистісні особливості, без урахування яких ви дуже ризикуєте. Хто гарантує, що ваш «хороший фахівець» не має лабільної психіки, і просто здорова людина?

Моя порада:

Якщо вам призначають масаж, попросіть показати який саме, і робіть самі. Враховуючи, що ви мама - гірше, ніж чужа людина, ви зробити ніяк не зможете. До того ж, заощадите 4000 гривень для свого малюка.

Цікавтеся якістю фахівця не у лікаря, який спрямовує вас тільки до цього масажиста, а послухайте мам, які вже користувалися послугами масажиста. Вибір простий. Фрази на кшталт «так ми вже третій курс масаж проходимо» повинні насторожити. Згідно з Гіппократом, якщо ви правильно підібрали лікування, через добу має бути легше, а через тиждень ви повинні одужувати. Третій курс масажу, а дитина не одужала? Чи може масаж його не лікує?

Іншими словами, після хорошого спеціаліста мами описують так: стали краще спати, дитина перестала прокидатися і плакати, перестала стискати кулачки, стала спокійнішою, більше не лежить у позі «банан». Тут ви на правильному шляху.

І найголовніше насамкінець! Здоровій дитині категорично небажано робити масаж та ЛФК. Це методи ЛІКУВАННЯ! Якщо ви здоровій дитині підвищуєте тонус м'язів – ви виводите її зі стану здоров'я, і ​​робите гіперзбудливим. Якщо ви робите здоровій дитині розслаблюючий масаж – ви так само виводите її зі стану норми і робите її гіпотоніком. Будь-яке лікування здорової дитини виводить її зі стану норми. Будь-які катання на м'ячику, підкидання, а особливо піднімання за ручки призводить до серйозних наслідків!