Масаж

На початку 1990-х масаж у нашій країні давав неймовірний лікувальний ефект. Викладання основ масажу було включено до циклу «валеологія» на інтернатурі всіх медичних ВНЗ країни. У Києві масаж викладав Член – кореспондент Академії наук України (засуджений до 2 років умовно, приблизно в той же час, коли фармкомпанії ініціювали процес проти «Аптеки Зубицьких»)! Масаж був включений до обов'язкових призначень дитячого хірурга, невролога та педіатра! 1998 року Міністерством охорони здоров'я СРСР видано інструкцію з масажу у дітей до 3-х місяців життя! Видавництвом «Медицина» випущено десятки підручників та посібників з масажу.

Минуло 25 років.

На сайті ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) опубліковано експертний висновок міжнародної групи фахівців, які досліджували стан справ із масажем. Будемо об'єктивними. Дослідження стосувалося не лише України, а й низки інших країн. Серед іншого, експертна група зазначає: «У зв'язку з величезною кількістю ускладнень, пов'язаних з некваліфіковано проведеним масажем, слід не вважати можливим проведення масажу як самостійного методу лікування».

Критично важливе слово "некваліфіковано!".

За останні 25 років повністю зникли фахівці, які розуміють мету масажу.

За визначенням будь-який масаж може бути розслаблюючим або тонізуючим. Всі. Спільного не буває. Наприклад, антицелюлітний масаж – тонізуючий. Масаж при спортивному перенавантаженні робиться розслаблюючим.

Наше опитування масажистів призвело до приголомшливого результату. Жоден з опитаних масажистів неспроможна відповісти питанням: «як ви відрізняєте розслаблюючий масаж від тонізуючого?». Відомо, що ефект від масажу залежить від часу процедури. Причому кожен із нас знає, якщо постукати вранці по обличчю 30-60 секунд, весь день обличчя як «барабан». Запитайте будь-якого чоловіка, що він відчуває після гоління? І він відповість: "шкіра як у немовляти". А якщо дівчина в задумі перестаралася і помасажувала обличчя 3-4 хвилини? Цілий день як Шарпей? Збіг? Ні – основний закон масажу! Саме тому всі підручники масажу рекомендують робити масаж симетричними рухами з обох боків. Щоб не зробити різні види масажу з різних боків. Це знають усі, крім переважної більшості масажистів.

А головне правило визначення якості масажу? "Якщо масаж зроблений з почуттям болю або неприємними відчуттями - масаж зроблений некваліфіковано!". Кожна друга мати скаржиться, що дитина під час масажу плаче або кричить! Якщо дитина плаче, а масажист завзято заробляє свої 200 гривень (вже до 400) – женіть його. Нехай заробляють порядні та кваліфіковані фахівці!

Причини, які перетворили масаж з панацеї на ризикований метод впливу на організм:

1. Безконтрольність. Якщо вас звільнили з металургійного комбінату, не засмучуйтесь. 1500 гривень, і за 3 місяці офіційно вам видадуть диплом загальнодержавного зразка, що ви кваліфікований спеціаліст масажист. Диплом буде виданий не ким-небудь, а Державним медичним училищем! Далі залишається знайти лікаря, який направлятиме до вас усіх підряд зі словами «це дуже гарний масажист». Природно, доведеться розщедритися, але 20-30 гривень відкату окупляться швидко. Система, загалом, та сама, що з УЗД та аналізами. Ви ж не думаєте, що вашій дитині дійсно потрібна така кількість аналізів? Просто від кількості залежить сума, яку принесуть направителю. Ну, правда ж ви знали?!

2. Якість освіти. За нашими даними, викладання курсу масажу «у деяких навчальних закладах» проводиться фахівцями, які не мають власної практики. Я не хочу образити, здебільшого порядних викладачів, тому опускаємо прізвища та ВНЗ. Викладач масажу працює у Медучилищі на повну ставку. Читає лекції згідно із затвердженою програмою. Сам масажистом не працює. Студентам пояснює, що масаж допоміжний метод, самостійно, без фармакотерапії не може мати лікувального ефекту. Я ніяк не можу зрозуміти, навіщо витрачати своє життя на зайняття нелюбимою справою?

3. Особистісні особливості. Ви колись чули, щоб роблячи масаж, мама зламала дитині руку. Ні? Дивно. Я також не чув. А ось інструктор ЛФК, в одній із лікарень міста за рік зумів двом дівчаткам поламати руки, а навесні цього року ще малечі ніжку. А це є особистісні особливості, без урахування яких ви дуже ризикуєте. Хто гарантує, що ваш «хороший фахівець» не має лабільної психіки, і просто здорова людина?

Моя порада:

Якщо вам призначають масаж, попросіть показати який саме, і робіть самі. Враховуючи, що ви мама - гірше, ніж чужа людина, ви зробити ніяк не зможете. До того ж, заощадите 4000 гривень для свого малюка.

Цікавтеся якістю фахівця не у лікаря, який спрямовує вас тільки до цього масажиста, а послухайте мам, які вже користувалися послугами масажиста. Вибір простий. Фрази на кшталт «так ми вже третій курс масаж проходимо» повинні насторожити. Згідно з Гіппократом, якщо ви правильно підібрали лікування, через добу має бути легше, а через тиждень ви повинні одужувати. Третій курс масажу, а дитина не одужала? Чи може масаж його не лікує?

Іншими словами, після хорошого спеціаліста мами описують так: стали краще спати, дитина перестала прокидатися і плакати, перестала стискати кулачки, стала спокійнішою, більше не лежить у позі «банан». Тут ви на правильному шляху.

І найголовніше насамкінець! Здоровій дитині категорично небажано робити масаж та ЛФК. Це методи ЛІКУВАННЯ! Якщо ви здоровій дитині підвищуєте тонус м'язів – ви виводите її зі стану здоров'я, і ​​робите гіперзбудливим. Якщо ви робите здоровій дитині розслаблюючий масаж – ви так само виводите її зі стану норми і робите її гіпотоніком. Будь-яке лікування здорової дитини виводить її зі стану норми. Будь-які катання на м'ячику, підкидання, а особливо піднімання за ручки призводить до серйозних наслідків!

У цьому потрібно враховувати ще один факт. Найчастіше неврологи знаходять патологію нервової системи, зокрема гипервозбудимость, за наявності проблем із животом. Згадайте, коли «крутить живіт» як ви почуваєтеся? Ви стаєте нервовими? А це немовля! Спочатку переконайтеся, що стілець жовтий, кашкоподібний. Немає смердючого запаху, немає слизу, грудочок чи зеленого кольору. Поговоріть із педіатром, і лише потім все інше.

Пам'ятайте, фінансуючи добрих фахівців, ви створюєте майбутнє для своїх дітей та онуків. Упокорюючись з оплатою шарлатанів, фінансуєте чиєсь горе в майбутньому.