Що таке переохолодження?

Зниження температури тіла нижче рівня, необхідного для природного функціонування органів та підтримання метаболізму, називають гіпотермією. У народі такий стан більш відомий як переохолодження, медичний термін – фізична травма.

Температура тіла здорової людини становить 366°С. Можливі незначні відхилення від 36,0 до 36,9°С. За підтримку таких показників відповідає механізм терморегуляції. Саме він протистоїть холоду, що діє на організм. Як тільки температура тіла починає знижуватися, терморегуляційний механізм відразу активізує обмін речовин. Це призводить до збільшення утворення тепла та зниження його віддачі.

Але якщо холод діє організм тривалий час, то власні ресурси вичерпуються. Температура тіла починає знижуватись. Фізіологічною нормою, після якої порушуються процеси, що протікають в організмі, є показник – 34,0 °С. Якщо температура знижується нижче за це значення, розвивається гіпотермія.

* Захворювання, пов'язані з переохолодженням

На тлі переохолодження можуть розвинутися різні патології, починаючи від звичайної застуди і закінчуючи серйозними обмороженнями з подальшою ампутацією. Тривале вплив холоду здатне призвести до смерті. Причому смерть може наступити як від гіпотермії, а й від неправильного зігрівання людини. У разі переохолодження з-за холодового спазму судин і порушення кровообігу ніг можуть виникнути такі патології:

* Суглобові захворювання (ревматоїдний артрит у тому числі);

* пієлонефрит (запальний процес у нирках);

* обмороження кінцівок;

* цистит (запалення сечового міхура);

* Аднексит у жінок (запалення у репродуктивній системі).

* ерозія шийки матки,

* псевдокіста яєчників.

* геморой.

* простатит

При переохолодженні попереку завдяки холодовому спазму судин і порушенню кровообігу можуть розвинутися такі захворювання:

* радикуліт;

* Запальні процеси в нирках;

* печінкова недостатність;

* Захворювання репродуктивної системи.

У Китаї стопи ніг називають "другим серцем" людини і кажуть: "Бережи у дерева корінь, а у людини - ноги".


Чому згідно з Теорією китайської медицини підошви тісно пов'язані зі станом здоров'я всього організму?

Стопи далеко розташовані від центральних головних внутрішніх органів, тому кров долає дуже велику відстань, перш ніж добирається від серця до нижніх кінцівок та назад.

Крім того, саме на ногах сконцентровані канали та меридіани всього тіла.


У Китаї часто кажуть: «Замерзли ноги — отже, холодно всьому організму». Якщо холод проник усередину тіла, то різко знижується опірність. Патогенна енергія холоду, користуючись моментом, у короткі терміни завдає шкоди внутрішнім органам і може спричинити захворювання сечового міхура, нирок, жіночих та чоловічих репродуктивних органів, а також усіх відділів хребта. Тому в холодну пору року потрібно приділяти особливу увагу нижнім кінцівкам та зберігати ноги у теплі.


Тому навіть сидячи вдома, стежте, щоб ноги не замерзали


З давніх-давен традиція парити ноги в гарячій воді була одним із способів лікування.


Вся справа в тому, що по ногах проходить 6 головних ножних меридіанів: іньські (меридіани нирок, селезінки та печінки) та янські (меридіани сечового, жовчного міхура та шлунка).


А стопа взагалі схожа на багатофункціональний пульт управління всім організмом, тому що там знаходиться понад 60 біологічно активних точок.

Традиція парити ноги дуже поширена у Китаї. І якщо у нас ця процедура застосовується тільки при настанні хвороби (при застуді ми з дитинства паримо ноги з гірчичниками) або з косметологічними цілями, то китайці використовують її як спосіб зміцнити здоров'я, продовжити молодість і саме життя. Це щоденний ритуал перед сном з дотриманням правильної температури води, тривалості та інших тонкощів. Часто у воду додають лікарські препарати традиційної китайської медицини. Адже розпарені ноги та стопи – це збуджені меридіани та активні точки, готові до сприйняття лікувальних трав.