У хлопчика не відкочується шкіра на писюнчику? Сказали терміново потрібна операція? Чи не поспішаємо, читаємо.


Причин невідкочування шкіри на статевому члені щонайменше кілька:

1. Спайки крайньої плоті (зрощення слизової крайньої плоті зі слизової оболонки penis).


2. Фізіологічний фімоз (природний, що проходить без операції).


3. Рубцевий фімоз (виключно рідкісне явище, що виникає після тривалих гнійних запальних процесів на шкірі статевого члена).


4. Укорочена вуздечка статевого члена (аналог цноти у хлопчиків, що найчастіше рветься після першого статевого акту, рідше потребує лікування, іноді еластична, нічого не вимагає).


Медична тактика (обговорюємо лише загальносвітовий, "некомерційний" підхід):

1. Спайки крайньої плоті:

- до 3-х років не вимагають будь-якого втручання, через скрутний догляд через маленький вік дитини, а також через те, що до 3-х років у переважної кількості дітей спайки роз'єднуються самостійно в міру дозрівання всіх систем організму. Виняток становлять рідкісні випадки, коли під шкірою крайньої плоті накопичується велика кількість смегми (білого кольору сирні виділення з уретри, повний аналог білих у дівчаток. Виглядає як біла кулька під шкірою крайньої плоті). Через високий ризик запалення смегми, за відсутності фімозу, є сенс роз'єднати спайки і видалити смегму до 3-х років.

- З 3х до 5-7 років спайки повинні бути видалені, т.к. з 6-7 років "прокидається свідомість" і будь-які маніпуляції та операції завдають психологічної травми незрілій дитячій свідомості, а спайки, нероз'єднані до віку 11-12 років, загрожують тим, що при першій юнацькій мастурбації центральномозкова фіксація керуючого вогнища в мозку супроводжується болем від розриву. і психологічними проблемами на все життя.


2. Фізіологічний фімоз (іноді називається гіпертрофічний):

- Як правило шкіра крайньої плоті до 3х років має вигляд "гофри", в якій складки склеєні "ембріональним клеєм" (фібрином), через що отвір у шкірі звужено. У міру розсмоктування цих склейок, у більшості дітей до 3-5 років отвір у шкірі крайньої плоті "розклеюється", гофровані складки шкіри розправляються і фімоз проходить сам собою.

- у деяких випадках, коли цей процес йде уповільнено, ми застосовуємо вправи для шкіри крайньої плоті, які у 97,9% ефективні до 7 років. Хоча й у старших дітей нам вдавалося добитися одужання, але відсоток одужань був дещо меншим.

- у винятково рідкісних випадках у дітей з фізіологічним (гіпертрофічним) фімозом при неможливості робити вправи (неврологічні проблеми, проблеми виховання) робиться операція Розера (розсічення звуженого кільця в шкірі та ушивання рани поперечно).


3. Рубцевий фімоз:

- 1-2 рази на рік в операційну діти потрапляють з рубцевим фимозом. Визначити його нескладно. Якщо дитина перенесла гнійний баланопостит або до 3-х років йому розтягували шкіру крайньої плоті за допомогою інструментарію, і це супроводжувалося розривами шкіри, то в 3 роки достатньо помацати крайню плоть, щоб не залишилося сумнівів. Під пальцями у вас буде хрящеподібний! на дотик рубець у товщі шкіри, що нагадує маленький бублик. При спробі натягнути шкіру на голівку цей білий бублик упреться в голівку і не дасть розтягнутися шкірі, а голівці вийти назовні.

Лікування - висічення рубця в операційній.


4. Укорочена вуздечка статевого члена:


- Ви відкотили шкіру крайньої плоті, потягли її далі, і раптом зрозуміли, що головка "киває" вниз. Перевертаєте писюнчик, і бачите, що тягне її знизу вуздечка, що мало чим відрізняється від тієї, що під язиком. Не чекайте, поки ваша дитина підросте, вживайте заходів. Чому? Тому що не всі хлопчики, які виросли, можуть її порвати при статевому контакті. А ось надірвана вуздечка загрожує рубцем, який вкорочує її ще більше. В результаті при ерекції статевий член "загинається гачком вниз, і під час самого процесу виникають сильні болі та дискомфорт. Якщо доля, що більшість урологів під час навчання в інституті лекції не слухали, як показує життя, у 99% вони про таку проблему нічого не чули (загалом, на сьогодні ми про 1% теж нічого не чули, але залишаємо його для об'єктивності. Ну ж має бути хоч один, хто слухав.) І сімейні проблеми у великої кількості людей після консультації уролога не вирішуються.


- чому "Не чекайте, поки ваша дитина підросте, вживайте заходів"? У дітей віком від 1 до 7 років середній час загоєння розсіченої вуздечки становить приблизно 5 днів і операція не потребує накладання швів. У підлітків – 7 – 10 днів та 3-4 шви. У 25 років - 14 - 21 день і повна пластика вуздечки з висіченням рубця. У 36 років - та ж пластика і 1,5 місяці боротьби за загоєння рани. Даються взнаки і частота і сила спонтанних ерекцій, і швидкість обміну речовин (чим ми старше, тим повільніше гояться рани).


Тепер про обрізання...

Давайте скажемо чесно – медичні показання для обрізання перераховані у попередньому абзаці. ВСІ! Але є й інші погляди на цей процес, зовсім медичного характеру.


1 - у деяких релігіях, яких ми заздалегідь ставимося з глибокою повагою, існують певні, заповідані засновниками цих релігій закони. Не підлягає суто медичному осмисленню, т.к. є основою духовного життя і єднання людей, і обговоренню не підлягає. У таких випадках всі розмови про шкоду обрізання несерйозні, а медичні аспекти питання зводяться лише до того, щоб обрізання пройшло без ускладнень і без страждань.


2 – для людей, які задаються питанням про обрізання, не маючи "великої мети", хочу зробити застереження. Наприклад одна з поширених релігій передбачає обрізання на 7 день народження, і пізніше 1 місяці від народження. Адже в цьому є глобальний сенс. У перший місяць від народження відбувається "післяпологовий стрес", після якого організм стає окремою саморегулюючою системою, і всі зміни, внесені в цей період "стираються" з основної системи. Тобто. скільки нервових закінчень залишилося до кінця першого місяця життя, стільки організм бере за 100% норми і всі системи функціонують нормально. Тепер пофантазуйте, що трапиться із системою (ми зараз не говоримо про обрізання у дорослих, коли сама процедура має характер Жертви), якщо обрізання відбувається у підлітковому віці, коли закінчився препубертатний період, відбулася нормальна "перша юнацька мастурбація", у мозку створено вогнище управління "процесом", і там записано, що звітує 3 млн. нервових рецепторів. А після обрізання звітуватиме 1 млн.? Що тоді? Тоді для нормального статевого життя потрібно десь брати додаткові нервові імпульси. А де? А в емоційній сфері. Там де все, що лікував великий Зигмунд Фрейд та ще Б... знає що.


3 - для людей, які не задаються питанням проведення обрізання, але хочуть мати аргументоване пояснення чому на 2-му Вселенському Соборі в Римі, куди апостола Павла запросили, щоб з'ясувати причину "необрізання язичників", після 3-го дня закритих дебатів ухвалили: "дозволити Павлу язичників не обрізати!


І тому, що крім суто релігійних труднощів зі зверненням у Християнство язичників, були аргументи цілком матеріального плану. У краю річок, боліт та озер обрізання загрожує тими самими труднощами, що у пустелі необрізання. Найменша спроба випорожнитись у водоймі (яка у дітей відбувається спонтанно, як рефлекс на занурення ніжок у холодну воду), може призводити до інфікування уретри та ускладнень з боку сечової системи. А природний шкірний клапан у вигляді шкіри крайньої плоті перешкоджає контакту брудної води з уретрою.


Коротше виглядає так - дотримуйтесь гігієни статевих органів і будете здорові і в пустелі, і в краю боліт.