Як, ви ще не купили протезно-ортопедичні вироби для вашого малюка?

Це обурливо! А раптом зупиниться робота протезного заводу?

Тоді справжнім інвалідам нема де взяти взуття! Породжуючи ноги вашої дитини протезними колодками ви рятуєте комерційне підприємство - протезний завод від банкрутства!

Думаю приблизно так звучить у головах розповсюджувачів протезно-ортопедичного взуття серед здорових дітей "мантра про благополуччя".

Ми ж з вами розуміємо, що якщо взяти будь-яку здорову людину і лікувати від неіснуючої хвороби, хвороба приходить. Наприклад, беремо нормально тонізовану здорову дитину і починаємо робити розслаблюючий масаж - в результаті маємо дитину гіпотоніка, робимо тонізуючий масаж - гіпертоніка. Начебто все просто. Але не поспішайте... Люди, які заробляють на життя масажем, скажуть: -"ми робимо загальний масаж". І збрешуть. Тому що в природі такого масажу немає. За своєю суттю будь-який масаж дає або розслаблюючий або тонізуючий ефект. Все залежить від прийому та часу його проведення. Тепер уявіть, що дитині з підвищеним тонусом перевищили час масажу на 2 хвилини і отримали зворотний ефект! Страшно подумати, які борошна відчуватиме дитина від підвищення і так високого тонусу! А масажист вам скаже: "щось він у вас крикливий, треба б показати неврологу". А невролог призначить таблетки і поїхало...

Так і ортопедичне взуття. Зроблена вона для дітей з важкими патологіями, коли дитина, наприклад, через витягнуту шкарпетку, чіпляючись за підлогу, не може дійти до кухні чи туалету. Ортопед гіпсуваннями виводить носок стопи вгору, і "заковує" в ортопедичне взуття стопу, дозволяючи дитині самостійно пересуватися. Благо. Без будь-яких йоржування.

Тепер уявіть, що буде, якщо таке взуття одягнути здоровій дитині?

Як мінімум у дитини зміниться хода. Через відсутність рухів у суглобах стопи, починається атрофія м'язів і зв'язкового апарату стопи, "замкнутий" непрацюючий гомілковостопний суглоб перестає амортизувати постановку стопи при кожному кроці, кожен крок стає ударом у ногу, закінчуючись болями в колінних та тазостегнових суглобах. Дитина страждає.

А в цей час, повним голосом, апологет протезно - ортопедичних виробів, наш з вами колега, на громадських зборах заявляє: - "У місті Дніпропетровську 70% дітей мають плоскостопість!". І німа сцена...

І слова санітарки: - "а ще прохфесор".

1. Світова практика говорить: якщо у популяції певний ознака займає 70% цієї самої популяції, ознака стає нормою. Наприклад, коли навчався на 1 курсі інституту норма лейкоцитів в дітей віком становила від 5,0 до 7,0 * 10 9А коли закінчував 6-й курс - від 4,0 до 9,0.

2. Плоскостопість рідкісне захворювання, що супроводжується розтягуванням плантарної зв'язки та "розпластуванням" кісток вздовж поверхні підлоги. Може бути вродженим (аномалія розвитку) або набутим (штангіст вагою 150 кг, що регулярно піднімає велику вагу). Перший варіант у дітей зустрічається, але, як і всі варіанти аномалій, вкрай рідко.

3. З чим плутають (може навіть не випадково, а користуючись приводом) плоскостопість. З вильгусною установкою (не плутати з деформацією) гомілковостопного суглоба. У багатьох діток, особливо у "кріпаків" у період дозрівання від року до 3-х, коли зростання навантаження на гомілковостоп поєднується з незрілістю зв'язок, відбувається тимчасовий (або спадково детермінований-на кого ще ми повинні бути схожі як не на батьків) прогин досередини гомілковостопного суглоба. Явище тимчасове, до 3-5 років саме проходить, якщо організму не заважати.

А якщо ваші ніжки тата чи бабуси, то тим більше не заважати.

Що ж потрібно нашим ніжкам?

Комфортне, зручне взуття на каблучці з м'якою, еластичною підошвою, що дозволяє розвиватися всім м'язам і суглобам стопи, амортизувати рухи дитини при ходьбі та з кожним кроком, як насосом, відкачувати венозну кров до тіла.